Karuzela wiadomości

Wiadomości

Regulamin Przedszkola Adaptacja Ogłoszenia Procedura przyprowadzania Koncepcja pracy przedszkola Opłaty Do pobrania

Strefa Rodzica

REKRUTACJA  NA  ROK  SZKOLNY  2017/2018

Drodzy Rodzice

Informacje w sprawach rekrutacji dzieci na nowy rok szkolny, można uzyskać w sekretariacie przedszkola już w marcu.

DRODZY RODZICE

Na miesiąc luty zaplanowaliśmy dla dzieci następujące atrakcje:

BAL KARNAWAŁOWY pod hasłem „W KRAINIE BAŚNI, BAJEK I LEGEND”

9 lutego (czwartek) od godz. 9:00 bawimy się w rytmie muzyki dziecięcej i popularnych przebojów. Podczas balu fotograf będzie robił dzieciom zdjęcia indywidualne.

Tego dnia prosimy o ciekawe stroje dla dzieci.

PANI MUZYKA

zaprasza na koncert10 lutego. Koncert nosi tytuł: Cudowne polskie dzieci.

Tego dnia prosimy o galowy strój dla dziecka.

Również w tym dniu w naszym przedszkolu organizujemy DZIEŃ PIZZY.

Dzieci dowiedzą się, skąd pochodzi pizza, poznają jej nazwy, sposób przygotowania, przeniesiemy się wirtualnie i kulinarnie do słonecznej Italii.

Dzieci samodzielnie będą komponowały dodatki do pizzy na podkładach z ciasta drożdżowego, przygotowanych przez przedszkolną kuchnię. Dzieci zjedzą pizzę na II danie obiadowe :)

WALENTYNKI

Miłą niespodzianką w tym dniu (czyli 14 lutego), będzie pokaz tańca.

Każda grupa zaprezentuje swój układ taneczny wszystkim przedszkolakom.

Tego dnia prosimy o stroje „walentynkowe” - czerwone, w serduszka itp.

JEDZIEMY DO TEATRU

17 lutego Teatr Współczesny z Krakowa zaprasza nas na spektakl

pt. „DOKTOR DOLITTLE I PRZYJACIELE”.

Na przedstawienie, które odbędzie się w gdańskim Multikinie, udamy się autokarami o godz. 9:30.

W imprezie udział wezmą wszystkie przedszkolaki.

Finansuje ją Rada Rodziców.

TŁUSTY CZWARTEK

W tym roku wypada 23 lutego.

Ogłaszamy konkurs na najsmaczniejszego

pączka, faworka, chruścika, czyli wielkie tłustoczwartkowe szaleństwo pod hasłem

Pączki i chrusty na zapusty”

Smakowitości należy zrobić własnoręcznie, najlepiej z pomocą dziecka i przynieść do przedszkola w dniu

23 lutego  TŁUSTY CZWARTEK

Słodkości zostaną zdegustowane przez dzieci podczas podwieczorku oraz ocenione przez JURY KONKURSOWE tego samego dnia.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 24 lutego.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie :)

DZIEŃ KOTA

24 lutego (piątek), wszystko w przedszkolu będzie działo się wokół tematyki związanej z kotami. Dzieci przebierają się za kotki, wykonują prace plastyczne, słuchają bajek, tworzą bajki, bawią się

w koty.....

Zachęcamy do przebrania dzieci :)

Drodzy Rodzice !

W związku z Państwa licznymi spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi przyprowadzania do przedszkola dzieci chorych (z katarem i kaszlem), przypominamy o naszym Regulaminie, którego

punkt 5 informuje, iż

"w przypadku zauważenia przez rodziców objawów choroby należy bezwzględnie zostawić dziecko w domu, aby zapobiec ewentualnemu zarażaniu innych dzieci"

oraz punkt 8, który mówi, że

"nauczyciel ma prawo odmówić przyjęcia dziecka z widocznymi objawami chorobowymi nie będącymi skutkiem alergii lub choroby przewlekłej".

Prosimy o przestrzeganie Regulaminu oraz wzajemny szacunek

i zrozumienie.

• Przedszkole Publiczne im. Janusza Korczaka