O nas Kodeks Misja Wizja

.

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

im. JANUSZA KORCZAKA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

Przedszkole im. Janusza Korczaka jest przedszkolem publicznym. Istnieje od 2003 roku, a od września 2021 r. zapraszamy do nowej siedziby przedszkola, na ul. Kossaka 15.

Lokal jest klimatyzowany, spełnia normy budowlane, sanitarne i p.poż.

W kameralnych, kilkunastoosobowych grupach zapewniamy dzieciom domową atmosferę.

Opiekę nad przedszkolakami sprawuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która oferuje niekonwencjonalny podział grup oraz atrakcyjne i niestandardowe metody pracy z dziećmi.

Sale wyposażone tematycznie zachęcają dzieci do aktywności, samodzielności i autonomii, do eksplorowania otaczającej rzeczywistości na miarę przedszkolaka.

W sali z piekarnikiem i wyspą kuchenną dzieci pieką ciasta, chleb i eksperymentują kulinarnie, w sali teatralnej rozwijają zdolności i zainteresowania artystyczne. Sala zabaw zachęca do zabaw tematycznych np. w warsztacie wyposażonym w rozmaite narzędzia lub do zabawy w dom, natomiast sala badawcza to przestrzeń do doświadczeń i eksperymentów „naukowych”, z dostępem do umywalki z wodą i wyposażonej m.in. w model ciała ludzkiego.

Ponadto w salach znajdują się rzutniki multimedialne, tablica interaktywna, w każdej z sal łącze internetowe. Naturalna dwujęzyczność, czyli wszechobecny język angielski to dodatkowy atut naszego przedszkola. Dysponujemy również własną kuchnią, w której przygotowujemy posiłki zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia oraz potrzebami indywidualnymi dzieci.

Sąsiedztwo Parku Miejskiego i innych terenów zielonych oraz przestrzenny, zagospodarowany taras – zapewnią dzieciom codzienny kontakt z przyrodą i doskonała zabawę podczas pobytu na świeżym powietrzu.